O firmie

Zakłady Drzewne POLDAN ze Sławna w Zachodniopomorskim, od ponad 35 lat zajmują się kompleksową, bezodpadową obróbką drewna, handlem półproduktami drewnianymi i produktami z precyzyjnie wyselekcjonowanego drewna klejonego. Zbudowana na drzewiarskiej, wielopokoleniowej, tradycji rodzinna firma jest znanym i cenionym na rynku przemysłu drzewnego przedsiębiorstwem.

Początkowo Poldan zatrudniał niespełna 20 osób. W większości byli to członkowie rodziny właściciela od trzech pokoleń związanego z przemysłem drzewnym. Obecnie w Zakładach Drzewnych POLDAN pracuje ponad 500 specjalistów drzewiarzy, informatyków, handlowców, designer’ów i managerów.

Bezodpadową obróbkę drewna wykonuje się w POLDANIE na 15 integralnych liniach produkcyjnych. Wszystkie wyposażone w pełną automatykę sterowaną dedykowanymi programami komputerowymi do minimum redukującą wysiłek fizyczny pracowników.

Obróbka drewna realizowana w systemie produkcji potokowej umożliwia całościowe wykorzystanie dostępnych materiałów łącznie z odpadami. To sytuuje POLDAN w światowej czołówce firm dbających o ochronę środowiska naturalnego.

Oferta Zakładów Drzewnych Poldan ze Sławna zawiera się w trzech grupach asortymentu: półfabrykaty, wyroby gotowe i wyroby produkowane z odpadów.

W grupie półfabrykatów są:

 • kantówki sosnowe lite o przekrojach klasycznych i innych na indywidualne zamówienie klientów,
 • kantówki sosnowe łączone o klasycznych przekrojach i podobnie jak kantówki lite o przekrojach dowolnych na indywidualne zamówienie,
 • płyty meblowe bukowe parzone klasy AB, twardzielowe,
 • płyty klejone bukowe lite o długości do 2500 mm,
 • płyty klejone bukowe z lameli łączonej na długość,
 • płyty meblowe dębowe klasyAB lite,
 • płyty meblowe dębowe z lameli łączone na długość.

W grupie wyrobów gotowych są:

 • domy drewniane w których wszystkie elementy wykonane są z drewna suszonego i impregnowanego,
 • elementy więźby dachowej z drewna sosnowego z impregnacją bezchromową lub bez impregnacji, zgodnie z życzeniem klienta,
 • tarcica sosnowa obrzynana i nieobrzynana ogólnego przeznaczenia w trzech klasach jakości mokra i suszona,
 • tarcica bukowa suszona (parzona) nieobrzynana w klasie I i II o wilgotności meblowej do 8 – 10 %,
 • tarcica dębowa suszona nieobrzynana w klasie I i II
 • krawędziaki, łaty, kontrłaty.

W grupie wyrobów produkowanych z odpadów są: brykiet drzewny, pelet, kora.

Produkowane w dwóch filiach Zakładów Drzewnych Poldan ze Sławna wyroby, których najwyższą jakość potwierdzają wystawione przez Instytut wydawania certyfikatów certyfikaty: FSC i DIN znane są na rynkach krajowych, europejskich i światowych.

Główne kierunki eksportu firmy w Europie to; Dania, Francja, Włochy Norwegia, Hiszpania, Szwajcaria, kraje Beneluxu i Niemcy. W świecie zaś największymi kontrahentami Poldanu są Chiny i USA.

Zakłady Drzewne Poldan zajmują się także działalnością budowlaną i deweloperską. W tej dziedzinie aktywności gospodarczej proponują klientom mieszkania, apartamenty i drewniane domy budowane zarówno w oparciu o standardowe jak i indywidualne projekty architektoniczne.

Firma zajmuje się również przemysłowym wdrażaniem technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.

POLDAN to jedno z pierwszych przedsiębiorstw w kraju które wybudowało niespełna 200 metrów od brzegu Bałtyku kompleks sportowych, rekreacyjnych i wypoczynkowych obiektów w skład których wchodzi „Park Wodny Jan” z morską wodą w basenach.